Yatay Yaşam Hattı

Yaşam hattı kurulumu konusunda firmamız, yıllar boyunca yüksek performans alanlarında Marmara Bölgesinin önde gelen şirketi olarak bilinir. Uzun süredir geliştirilmekte olan ürünlerde üst düzey çalışma yasasına büyük önem vermiş durumdayız. Yatay ve dikey yaşam hattı işindeki uzmanlığımız ve çatı işi çabalarımız ve tecrübemiz ile birleştirdikten sonra, Türkiye’nin en güvenilir yaşam halatı sistemlerinden kurulumu gerçekleştiren firmalardan biri olan haline gelmiş bulunmaktayız.

yatay yaşam hattı
yatay yaşam hattı

İstanbul’da bulunan firmamız son sistem dikey ve yatayi 8mm yatay yaşam hatları ve çatı kaplama sistemleri kullanılarak 2020 yılında yaşam çizgisi alanında sektörde ilk sırada yer alıyor. Yeni nesil 8 milimetre yatay kurtarma kabloları, darbe yüksekliğinde güvenilir çözümler. Yeni nesil maruz kalma unsurları, çapa uygulanacak çevreye ve yüzdelere göre belirlenebilir. En uygun çözüm 8mm Xll yatay çizgi çelik yapılarda iş güvenliği tarafından tarafından, 8mm halatlarımız kolayca iş güvenliği sağlıyor.

Neler Yapıyoruz ?

 1. Bireysel düşme senaryolarının analizi, bireysel hesaplama ile belirlenebilir
 2. 8mm genişliğinde yatay kurtarma telleri
 3. EN795: 2012 tip C-CEN TS 16415: sertifika sahibi 2013
 4. 316 paslanmaz çelik gövde;
 5. 25 yıl üretici garantisi
 6. Yeni uygulama girişi sayesinde, kurulumdan önce modellenen düşüşü hesaplayabilirsiniz
 7. Aynı anda 4 kişi ile çalışabilme özelliği

 

Dikey Yaşam Hattı

Düşman için tehlike olduğunda, yatay uçuşta hareket edebilmeleri için kullanılmaları gerekir. Çatı kenarları, köprü vinçleri ve direk veya direk olmayan makine üstleri gibi yerlerde, genellikle yatay fiber çizgiler tercih edilen yüksek çalışma alanlarının örnekleridir.Sıkıca monte edilmiş uzunlamasına yatay kurtarma telleri yama telinden (çelik teller, sentetik MV) oluşur.) oluyor. Bu hattın her iki ucunda, düşme sırasında üretilen enerji nedeniyle amortisörler bulunur. Bunlar Ana referans noktalarıdır.

dikey yaşam hattı
dikey yaşam hattı
Dikey Yaşam Hattı döşeme destek noktaları, yatay can simidinin uzunluğuna ve kurulum yerine göre eşit aralıklarla yerleştirilmelidir. Can simidi mürettebata bağlı. Uygulanan taşıma modellerine ve ara ankrajlara göre yaşam çizgisini ayırmadan tahliye edilmiş bir destek noktası mümkündür. Yaşam çizgisinin yönünü değiştiren çapa unsurları da vardır. Emniyet kemerini emniyet kemeriyle birlikte aracın kurtarma bandına bağlamak için bir kordon veya yüz kemeri kullanılmalıdır.
Yatay kurtarma kabloları tip c 795 ve CEN/TS 16415 en standartlarını karşılamalıdır.
Firmamızın Faaliyet Alanları
 • İstanbul
 • Kocaeli
 • Tekirdağ
 • Adapazarı ve Tüm Türkiye

 

İşimizle İlgili Terimler